Nowoczesna ceramika sanitarna

Nowoczesny styl w salonie, sypialni, kuchni, a może… w łazience?! Innowacyjne aranżacje już dawno przestały kojarzyć się z industrialnym eklektyzmem. Nowoczesne wnętrza, w tym łazienki, są funkcjonalne, przytulne, a jednocześnie niezwykle oryginalne.

Kategoria: Blog

nowoczesna łazienka

Jak zaaranżować nowoczesną łazienkę?

Nowoczesna ceramika sanitarna charakteryzuje się modnym, oszczędnym designem, połączonym z dużą funkcjonalnością. Wyróżniają ją lekkie bryły, miękkie linie i cienkie krawędzie. Wszystkie elementy nowoczesnego wyposażenia, w tym sprzęty i meble, powinny być przede wszystkim wygodne i praktyczne.

Synonimem nowoczesnej łazienki są charakterystyczne umywalki z płaskim dnem, które otwierają wiele możliwości aranżacyjnych. Ciekawym rozwiązaniem w dużych łazienkach przy sypialniach jest duża umywalka z dwiema oddzielnymi misami.

Meble w nowoczesnej łazience powinny być idealnie dopasowane do ceramiki sanitarnej. Stylistyczna jedność musi być zachowana zarówno w formie, jak i kolorze. Nie mniej istotna jest również funkcjonalność, dlatego szafki i półki w łazience muszą być pojemne, by pomieścić wszystkie kosmetyki, przybory toaletowe czy ręczniki kąpielowe. Świetnie prezentują się lakierowane na wysoki połysk meble w kolorze białym lub platynowym, które charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na działanie wilgoci czy promieni UV.

Nowoczesne wnętrza wyróżniają się stylistyczną i funkcjonalną spójnością. Muszą być również trwałe i wytrzymałe, dlatego też istotny jest nie tylko odpowiedni dobór wyposażenia, ale również precyzyjne przymocowanie wszystkich elementów ceramiki sanitarnej czy urządzeń łazienkowych.

Proste formy mebli i sprzętów mogą być urozmaicone przez fikuśne dekoracje łazienkowe lub oryginalne wzory, pojawiające się na akcesoriach. Wszystkie elementy nowoczesnej łazienki powinny nadawać wnętrzu lekkości, przestronności i napawać pozytywną energią.