Wyposażenie małej łazienki

Mała łazienka jest nie lada wyzwaniem aranżacyjnym, ale nawet najmniejszą powierzchnię można funkcjonalnie i ciekawie wyposażyć, jeśli odpowiednio zaplanujemy każdy centymetr.

Kategoria: Blog

wyposażenie małej łazienki

Jak urządzić i wyposażyć małą łazienkę?

Wyposażenie łazienek o małych rozmiarach wymaga wiele pomysłowości. Na szczęście producenci sprzętów łazienkowych oferują wiele ciekawych rozwiązań, które ułatwią nieco to zadanie. Świetne rozwiązanie stanowi przesuwna tafla z matowego szkła, która może być drzwiami prysznicowymi. W kabinie, zamiast tradycyjnego brodzika, można zamontować odpływ w podłodze. Prysznic zasłaniany będzie tylko na czas kąpieli, przez całą resztę czasu pozostanie otwarty, zapewniając dodatkową przestrzeń.

Nawet w niewielkich pomieszczeniach można urządzić wygodną łazienkę dla całej rodziny. Oprócz prysznica lub wanny muszą zmieścić się w niej również umywalka, sedes i pralka. Umywalka może zostać umieszczona na podstawie stanowiącej półkę lub szafkę, w której zmieszczą się akcesoria łazienkowe. Ciekawym rozwiązaniem w małych łazienkach są umywalki narożne. Ale jeśli w łazience mamy do dyspozycji wyłącznie jeden wolny kąt, lepiej poświęcić go na wstawienie tam kabiny prysznicowej.

Sedes może być stojący lub podwieszany. W małej łazience sprawdzi się wisząca miska ustępowa, przy której instalacja i zbiornik na wodę nie są widoczne. W przypadku sedesu należy mierzyć rozmiar miski, a także ok. 20 cm niezbędne do jej obudowy.

Łazienka to również meble, w których możemy pomieścić urządzenia i kosmetyki. W małych pomieszczeniach sprawdzą się wysokie, wąskie szafki stojące, półki i szafki wiszące oraz wszelkie zabudowy ścian lub wnęk, jeśli takie występują we wnętrzu.

W optycznym powiększeniu pomieszczenia pomoże zastosowanie chłodnej, jasnej kolorystyki, gładkich płytek z cienką fugą. Sprawdzi się również duże lustro oraz dobre oświetlenie.