Wanna czy kabina prysznicowa – jakie zalety ma każde z rozwiązań?

Kategoria: Blog

wnętrze nowoczesnej łazienki

Najważniejsze pytanie, jakie przy aranżacji łazienki zadaje sobie większość z nas, dotyczy wyboru wanny lub prysznica. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników, dlatego ostateczna decyzja głównie zależy od indywidualnych preferencji. Nie bez znaczenia są jednak też metraż łazienki oraz możliwości aranżacyjne w danym pomieszczeniu. Pod uwagę bierze się również liczbę sprzętów i mebli, jakie mają się znaleźć we wnętrzu. Gdzie lepiej sprawdzi się wanna, a u kogo egzamin zda kabina prysznicowa? Poznaj zalety obu rozwiązań.

Kiedy warto się zdecydować na wannę, a kiedy na prysznic?

Montaż wanny w łazience to oczywisty wybór dla tych, którzy lubią długie i aromatyczne kąpiele. Relaks w wannie z ulubioną lekturą w ręku lub kieliszkiem wina to idealne zakończenie dnia. Kąpiele mogą być też częścią zabiegów pielęgnacyjnych lub leczniczych. Poza tym wanny okazują się bardzo praktyczne podczas kąpania dzieci. Na kabiny prysznicowe z kolei częściej stawiają ci, którzy preferują szybkie kąpiele i lubią się błyskawicznie odświeżyć w ciągu dnia. To rozwiązanie wydaje się też bardziej ekonomiczne i ekologiczne.

Podczas kąpieli pod prysznicem zużywa się znacznie mniej wody niż podczas kąpieli w wannie. Nie bez znaczenia jest też aspekt higieniczny. Pod prysznicem brudna woda na bieżąco spływa do kanalizacji. Nie ma zatem możliwości, by na ciele ponownie osadzał się brud. Wybór kabin prysznicowych jest też lepszym rozwiązaniem w przypadku niewielkich łazienek. Prysznic zajmuje mniej miejsca niż wanna, dzięki czemu więcej sprzętów i mebli zmieści się w pomieszczeniu. W ciasnych pomieszczeniach dobrze sprawdzają się np. półokrągłe kabiny, w większych natomiast gwarancją wygody są kabiny typu walk-in.

Różnorodność dostępnych w ofercie firmy Ceramed kabin prysznicowych w Cieszynie i okolicach sprawia, że każdy może wybrać ich dowolny kształt i rozmiar. W zależności od stylu oraz wielkości łazienki można decydować się na kabiny z brodzikiem lub bez. Te w wersji z brodzikiem są praktyczne np. w przypadku dzieci. Wanny, szczególnie te wolnostojące świetnie prezentują się z kolei w przestronnych pokojach kąpielowych. Wywołują skojarzenia z luksusem i zachęcają do relaksu na miarę profesjonalnego SPA, ale w domowym zaciszu.