Kabiny prysznicowe – na jaką postawić?

Kategoria: Blog

łazienka z prysznicem

Jedną z trudniejszych decyzji, jakie należy podjąć przy aranżowaniu łazienki, jest wybór między wanną a kabiną prysznicową. Na kabinę prysznicową zwykle decydują się ci, którzy dysponują mniejszą przestrzenią oraz cenią sobie szybką kąpiel. Inwestycja w prysznic okazuje się także bardziej ekonomiczna pod względem zużycia wody. Jednak różnorodność dostępnych na rynku kabin sprawia, że wcale nie tak łatwo wybrać właściwy dla siebie model. W poniższym artykule dzielimy się wskazówkami, które z pewnością pomogą Ci podjąć decyzję o wyborze najodpowiedniejszej i dopasowanej do Twojej łazienki kabiny prysznicowej.

Czym się kierować przy wyborze kabiny prysznicowej?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaka kabina prysznicowa jest najlepsza, gdyż wszystko zależy od Twoich preferencji oraz układu i wielkości łazienki. Pamiętaj jednak, że przy zakupie powinieneś kierować się nie tylko estetyką kabiny, ale również jej funkcjonalnością. Przede wszystkim musisz wybrać model o odpowiednich wymiarach, który zapewni Ci właściwy komfort, ale także zmieści się w łazience. Do większej łazienki śmiało możesz kupić prysznic o wymiarach np. 100 x 100 cm, w przypadku mniejszych przestrzeni lepszą opcją będzie kabina w rozmiarze 80 x 80 cm czy 80 x 90 cm. W ofercie niektórych producentów znajdziesz także projekty kabin o niestandardowych wymiarach realizowane na indywidualne zamówienia.

Kolejną istotną przy zakupie kwestią jest kształt kabiny. Możesz wybrać spośród kabin kwadratowych, prostokątnych, półokrągłych oraz narożnych. Nie mniej ważny jest prawidłowy sposób ich otwierania. Na rynku znaleźć możesz też modele z brodzikiem lub bez. Obecnie zdecydowanie większą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe typu walk-in. Modele bez brodzika sprawdzają się w łazienkach urządzonych w nowoczesnym stylu oraz tych, w których właścicielom zależy na optycznym powiększeniu przestrzeni. Ponadto są bezpieczniejsze dla osób starszych i dzieci, które wchodząc do kabiny z brodzikiem, szybciej mogą stracić równowagę i upaść.